Ученици 3/2 одељења основне школе „Владислав Савић Јан“ у Паруновцу постигли су запажене резултате на различитим такмичењима и конкурсима из више образовних области
Андреј Богосављевић је освојио прво место на Општинском такмичењу из математике, а у овом одељењу су и ученици са два другаместа и једном похвалом са истог такмичења.
На Еко-квизу „Чувари природе“ одељење треће два из Паруновца екипно је освојило прву награду. Ликовни рад Лане Рајић објављен је у календару Министарства просвете за новембар.
Ученици овог одељена учествовали су и на литерарним конкурсима, а на Републичкој смотри сценског учитељског стваралаштва у Лесковцу, учитељица Слађана Петровић је награђена за кратак филм.
Одељење има 19 ученика од којих су 12 одличних, а иницијатива за објављивањем потекла је од родитеља ових ученика који су прославили успехе и последњи дан у овој школској години.