Родитељима ће бити омогућено да имају приступ евиденцији о оценама и изостанцима своје деце и то преко платформе https://moj.esdnevnik.rs

Предвиђено је да родитељи добију приступ платформи мој.есдненвик.рс тако што ће најпре попунити захтев које ће школе доставити на родитељским састанцима. Изглед захтева је јасно дефинисан и исти за све школе. Захтев могу да потпишу мајка и/или отац или законски заступник, а све што је неопходно да би родитељи или старатељи добили приступ јесте да у захтеву доставе своје ЈМБГ-ове и е-маил адресе.

портал за ученике и родитеље потпуно одвојен од дела система који користе школе, тако да не утиче на безбедност школског система есДневника. И једни и други ће преко интернет претраживача приступати посебном делу система са својим налогом. Сваки ученик и родитељ ће имати корисничко име и шифру, а пошто приступају са различитим налозима приказ података и могућности које им пружа систем нису исти за ученике и родитеље. Тако ће ђаци своје оцене моћи да виде истог тренутка када буду уписане у дневник, а родитељи са 48 сати закашњења, како би се деци оставило времена да те оцене образложе, што је урађено на сугестију психолога и педагога.

– Kада родитељ приступи систему он види податке само за своје дете, а ако има двоје деце у истој школи или у две различите школе, а обе користе есДневник, он може да изврши избор за једно или друго дете.
Поред оцена, родитељи ће имати увид и у изостанке, као и напомене и похвале које наставници буду уносили. Ђацима ће, осим ових података, бити на располагању и низ других информација, као што су распоред контролних и писмених задатака, екскурзија, излета и посета.