Град Крушевац велику пожњу поклања младим талентима, а ово је један од начина да се њихов труд и ангажовање током школовања награди.

На основу Правилника наше школе о избору светосавског ученика, бодовањем свих предложених кандидата, формирана је ранг листа на основу које је Наставничко веће донело одлуку да овогодишњи светосавски ученик буде Лука Раденковић.

Честитамо!!!

Најбољи ђаци и студенти ће традиционално добити награде,постер са портретима свих најбољих ђака, сабрана дела Иве Андрића у шест књига и новчани део – 10.000 динара за ученике и 20.000 динара за студенте. Традиционална свечаност уручења награде одржана је 26. јануара у Мозаик сали Градске управе у 11 часова.

Плакат са фотографијама најбољих ученика већ се налази на паноу у центру града, испред Дома синдиката.