Комплетна реконструкција Основне школе „Владислав Савић Јан“ у Паруновцу . То подразумева реновирање и унутрашњости и спољашњости Школе. Ова инвестиција финасира се преко Канцеларије за јавна улагања Републике Србије код које је Школе конкурисала пројектом заједно са Градском управом Крушевац.

Укупна вредност инвестиције је 96 милиона динара. Радове изводи фирма Тончев градња, а предвиђени рок за завршетак је фебруар 2022. године. Претходно је средствима града Крушевца одрађена прва фаза реконструкције, истиче директор Школе, Иван Илић.

Од 352 уписана ученика, њих 300 започели су школску годину у Основној школи Бранко Радичевић у Бивољу као и у подручном одељењу ове школе у Дедини. Организован је превоз деце и наставника из Паруновца до Бивоља и Дедине.

Док траје реконструкција, компетак намештај из Школе биће пресељен у складиште Трајал корпорације.