У оквиру обележавања Међународног дана матерњег језика (21. фебруар), у нашој школи је у среду, 22.02. 2023, одржан угледни час на тему „ Идиоми у српском и енглеском језику“. Наставнице српског и енглеског језика, Соња Стојановић и Емилија Бургић, организовале су час у одељењу 8/1. Кроз самосталне ученичке презентације, разговор и занимљиву игру на крају часа, ученици су имали прилике да науче нешто више како о свом матерњем, тако и о енглеском језику и њиховим сличностима и разликама. Идиом или фраза је израз који се састоји из више речи и чије се групно значење разликује од значења појединачних речи у њему. Идиоми се због тога врло често не могу буквално преводити, већ имају дубље значење од основног значења речи од којих су састављени. Један од показатеља богатства сваког језика је и број идиома који су у употреби. Надамо се да су овакав вид учења, као и сама тема, обогатили лексички фонд наших ученика, како у матерњем, тако и у енглеском језику.