Основна школа „Владисав Савић Јан“ из Паруновца пригодним програмом у сали „Трајал копрорације“ обележила је 128 година постојања и рада.
Матичну школу у Паруновцу и пет подручних одељења у Пасјаку, Бовну, Малом Шиљеговцу, Текијама и Гаглову похађа 453 ученика од првог до осмог разреда.
Колектив има 66 запослених наставника и ваннаставног особља, а између два рођендана ученици ове школе освојили су низ награда, како на општинском, тако и на такмичењима највишег ранга.
Програму обележања 128-ог рођендана Паруновачке школе, у оквиру кога су подељене дипломе и захвалнице најбољим ученицима, присуствовали су представници локалне самоуправе, јавног и политичког живота града, бивши радници, ђаци и родитељи