Наставници наше школе завршили су едукацију за координаторе примене електронског дневника . Стечено знање пренеће осталом наставном особљу и формирати иницијални дневник школе који ће почети са радом по формирању материјално-техничких услова у нашој школи које захтева ова апликација.

ОБУКА У ПРВОЈ ЕКОНОМСКОЈ ШКОЛИ - БЕОГРАД

Руководилац пројекта "Е просвета" Бојан Радић каже да је најважније да школе искажу вољу и жељу да се уведе есДневник који је "лаган за примену", јер функционише као портал. "Услов да се у неку школу уведе есДневник је и ИКТ опремљеност школе", рекао је Радић за Тањуг и додао да то значи да школе имају рачунаре и добар интерет.

Он је нагласио да је предвиђено да у наредних пет година све школе уведу електронски дневник (есДневник), а то значи да ће се са папирне потпуно прећи на електронску евиденцију оцена, изостанка, похвала. Радић каже да есДневник омогућава наставницима, разредним старешинама и директорима школа да на брз, једноставан и поуздан начин воде евиденцију о ученицима.

Електронски дневник у потпуности замењује досадашњи папирни дневник и пружа могућност увида у информације у тренутку њиховог настанка. Такође, смањује могућност грешке и субјективности у оцењивању и пружа комплетан увид у напредак ученика, у рад професора и школа. Да би се обезбедила већа објективност у оцењивању, наставници могу да виде само оцене из свог предмета. При свему томе електронски дневник штеди време потребно за евиденцију чак на једну четвртину у односу на време потребно за евиденцију у папирном дневнику